Tretia kniha autora, ktorej príbeh sa odohráva v nedávnej minulosti, pútavo opisuje, k akým neočakávaným rozhodnutiam dokáže ľudí priviesť pandémia vnútornej osamelosti.

Foto: Adam Šakový

Milovi ťahá na štyridsať a cíti nutkanie svoj život manžela a otca obrátiť naruby. Do cesty sa mu pripletie dávna priateľka Žaneta, ktorá si nevie dať rady s vyšetrovaním jednej nepravdepodobnej vraždy. Z minulosti všetko pozorujú dvaja významní muži slovenských dejín, ktorí zažili dosť veľkých životných zvratov aj bez zbytočnej predstavivosti.

Foto: Adam Šakový

Kniha vyšla v mladom vydavateľstve Literárna bašta a jej napísanie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Prečítajte si ukážku z úvodu knihy.

Výrazný a pritom minimalistický dizajn knihy je dielom mladej slovenskej grafickej dizajnérky Ester Mládenkovej. Na prelome apríla a mája nájdete v každom dobrom kníhkupectve a online napríklad aj na týchto adresách:

Foto: Adam Šakový

Názov: Na prelome apríla a mája
Počet strán: 236
Vydavateľstvo: Literárna bašta
Rok vydania: 2022
Redaktor: Slavo Sochor
Odborná spolupráca: Marek Syrný
Redakcia a jazykové korektúry: Miroslava Kuracinová Valová
Väzba: brožovaná
ISBN: 9788082830012

Related Posts

Niečo o orchideách

Novela o príbehu tridsiatničky Hany, ktorá sa z kopaníc presťahovala do Bratislavy a našla či hľadá prácu, priateľstvo,…