Pavel Sibyla (1978) je slovenský publicista a spisovateľ. Dve desaťročia prispieva do najznámejších slovenských médií, šesť rokov bol reportérom týždenníka Trend. Je držiteľom novinárskej ceny za najlepšiu reportáž (2014) a slovenským víťazom Novinárskej ceny Európskeho roku proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu (2010). 

V roku 2009 mu vyšli dve prozaické knihy: zbierka poviedok Coffee stories a novela Niečo o orchideách. Jeho poviedky boli publikované v antológiách Päť x päť (2011) a Nefajčiť zakázané (2012). Zatiaľ posledná Sibylova próza má názov Na prelome apríla a mája, vyšla v roku 2022 vo vydavateľstve Literárna bašta. 

Pochádza z Hriňovej. Je absolventom stavebnej priemyslovky v Lučenci a histórie na Trnavskej univerzite. Pred pôsobením v médiách pracoval ako historik v múzeu v Rimavskej Sobote, neskôr bol vedúcim odboru vnútornej politiky Kancelárie prezidenta SR, tri roky viedol Nadáciu Zastavme korupciu. Od roku 2022 riadi Slovenské literárne centrum. Žije v Bratislave s manželkou Pavlínou a synom Viliamom. 

Foto N – Boris Németh