Pavel Sibyla (1978) je slovenský publicista a spisovateľ. Dve desaťročia prispieva do najznámejších slovenských médií, šesť rokov bol reportérom týždenníka Trend. Je držiteľom novinárskej ceny za najlepšiu reportáž (2014) a slovenským víťazom Novinárskej ceny Európskeho roku proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu (2010). 

V roku 2009 mu vyšli dve prozaické knihy: zbierka poviedok Coffee stories a novela Niečo o orchideách. Jeho poviedky boli publikované v antológiách Päť x päť (2011) a Nefajčiť zakázané (2012). Na jeseň roku 2022 mu vo vydavateľstve Literárna bašta vyjde nová kniha. 

Pochádza z Hriňovej. Je absolventom stavebnej priemyslovky v Lučenci a histórie na Trnavskej univerzite. Pred pôsobením v médiách pracoval ako historik v múzeu v Rimavskej Sobote, neskôr bol vedúcim odboru vnútornej politiky Kancelárie prezidenta SR, tri roky viedol Nadáciu Zastavme korupciu. Je členom hnutia Progresívne Slovensko. Od roku 2022 riadi Literárne informačné centrum. Žije v Bratislave s manželkou Pavlínou.

Foto N – Tomáš Benedikovič