Ako urobiť zo Slovenska spravodlivý štát

Ak získam vašu dôveru a budem vás zastupovať v Národnej rade Slovenskej republiky, toto budú tri najdôležitejšie body, ktoré budem spolu s kolegami z PS/Spolu presadzovať.

  1. Odpolitizujeme štátnu správu a zavedieme transparentné výberová konania na všetky dôležité funkcie, aby úradníci neslúžili politickým stranám, ale ľuďom.

  2. Zabránime zametaniu káuz pod koberec reformou polície a prijatím antikobercového zákona. 

  3. Zavedieme hmotnú zodpovednosť verejných funkcionárov a budeme uplatňovať zodpovednosť za škodu u všetkých členov a členiek orgánov štátnych podnikov, ktorí poškodia majetkové záujmy štátu. 

V roku 2020 sa tiež bude voliť nový generálny prokurátor. Súčasný spôsob voľby umožňuje, aby sa najmocnejším mužom zákona stal človek ako Dobroslav Trnka. Budem presadzovať také zmeny v systéme voľby, aby sme opäť neboli svedkami frašky ako pred deviatimi rokmi (prípad Čentéš), ale aby sa novým generálnym prokurátorom stal nezávislý a odvážny profesionál, ktorí sa nebude báť stíhať za korupciu aj politikov na najvyšších miestach. 

Celý program našej koalície zameraný na boj proti korupcii a justíciu, ktorý v hodnotení týždenníka TREND získal najvyššie hodnotenie, nájdete na stránke progresivnespolu.sk.

Ďakujem za dôveru a nebojte sa, podarí sa nám to! 

Pavel Sibyla
18