Samo Marec

Paľov nezlomný optimizmus a viera v ľudské dobro ma niekedy znervózňujú a niekedy mu ich závidím. Vždy som si však istý, že ľudia ako on sú mimoriadne dôležití.

Samo Marec, bloger

Marian Lesko

S Paľom sme boli spolu v Trende a potom v Nadácii Zastavme korupciu. Keď sme ako kolegovia niečo spoločne robili pre týždenník, pristupoval k tomu tak, akoby za naše dielo niesol výlučnú šéfovskú zodpovednosť. Keď mi potom šéfoval v nadácii, vždy sa správal ku mne ako ku kolegovi, s ktorým spolupracuje na spoločnej veci. Taká kombinácia nebýva častá. Nie je veľa ľudí, o ktorých by som mohol povedať, že by som dal za nich ruku do ohňa, ale o Paľovi to pokojne poviem. Neviem, čo všetko ešte bude v živote robiť, ale som si istý, že nech je to čokoľvek, bude to robiť tak, ako všetko doteraz: slušne, poctivo a s veľkým talentom.

Marián Leško, novinár

Vlado Rafael

Hľadieť na ľudskú bytosť a posudzovať jej prehry, úspechy či zásluhy v spoločnosti čisto cez optiku HDP, je pre Paľa Sibylu limitujúce a navyše neprijateľné. Spoznal som v ňom výborného publicistu, intelektuála a slušného človeka. Hoci občianska spoločnosť nemá veľa takýchto výrazných osobností, ich kritický nedostatok vidieť predovšetkým na súčasnej politickej scéne. Preto sa teším z toho, že Paľo prijal výzvu vstúpiť do aktívnej politiky.

Vlado Rafael, publicista a pedagóg

Dana Kleinert

Pavla Sibylu si nesmierne vážim za jeho občianske postoje a odvahu veci jasne a trefne pomenovať. Je profesionálny, rozhľadený, múdry, zvedavý, rozvážny a láskavý. To sú vlastnosti, ktoré v kombinácii s humorom robia z neho človeka s veľkým Č. Znie to pateticky? Nevadí.

Dana Kleinert, módna návrhárka, aktivistka