Samo Marec

Paľov nezlomný optimizmus a viera v ľudské dobro ma niekedy znervózňujú a niekedy mu ich závidím. Vždy som si však istý, že ľudia ako on sú mimoriadne dôležití.

Samo Marec, bloger

Zuzana Gabrizova

Dlho predtým, ako sme sa spoznali, bol pre mňa Pavel Sibyla referenčným menom slovenskej žurnalistiky. Písal naliehavo a presne. Keď sme sa spoznali, pridal sa k tomu obdiv hĺbavosti a oduševnenia pre všetko, čo robí. Dlho po tom je pre mňa niekým, o kom sa pristihnem, že rozmýšľam, ako by sa zachoval v situáciách, v ktorých si ľudsky neviem dať rady.

Zuzana Gabrižová, novinárka

Marian Lesko

S Paľom sme boli spolu v Trende a potom v Nadácii Zastavme korupciu. Keď sme ako kolegovia niečo spoločne robili pre týždenník, pristupoval k tomu tak, akoby za naše dielo niesol výlučnú šéfovskú zodpovednosť. Keď mi potom šéfoval v nadácii, vždy sa správal ku mne ako ku kolegovi, s ktorým spolupracuje na spoločnej veci. Taká kombinácia nebýva častá. Nie je veľa ľudí, o ktorých by som mohol povedať, že by som dal za nich ruku do ohňa, ale o Paľovi to pokojne poviem. Neviem, čo všetko ešte bude v živote robiť, ale som si istý, že nech je to čokoľvek, bude to robiť tak, ako všetko doteraz: slušne, poctivo a s veľkým talentom.

Marián Leško, novinár

Vlado Rafael

Hľadieť na ľudskú bytosť a posudzovať jej prehry, úspechy či zásluhy v spoločnosti čisto cez optiku HDP, je pre Paľa Sibylu limitujúce a navyše neprijateľné. Spoznal som v ňom výborného publicistu, intelektuála a slušného človeka. Hoci občianska spoločnosť nemá veľa takýchto výrazných osobností, ich kritický nedostatok vidieť predovšetkým na súčasnej politickej scéne. Preto sa teším z toho, že Paľo prijal výzvu vstúpiť do aktívnej politiky.

Vlado Rafael, publicista a pedagóg

Dana Kleinert

Pavla Sibylu si nesmierne vážim za jeho občianske postoje a odvahu veci jasne a trefne pomenovať. Je profesionálny, rozhľadený, múdry, zvedavý, rozvážny a láskavý. To sú vlastnosti, ktoré v kombinácii s humorom robia z neho človeka s veľkým Č. Znie to pateticky? Nevadí.

Dana Kleinert, módna návrhárka, aktivistka